Popularność e-papierosów

E-papieros stał się widokiem coraz częściej spotykanym. Pojawienie się tych urządzeń zupełnie zrewolucjonizowało rynek papierosowy i coraz więcej osób po nie sięga. Czym e-papier różni się od tradycyjnego?

Hale stalowe
http://iceberg.com.pl/
Budowa hal i konstrukcji stalowych, urządzania chłodnicze.
Zapoznaj się z ofertą firmy Iceberg.

Jak wiadomo – palenie papierosów jest bardzo szkodliwe dla naszego organizmu, głównie za sprawą tysięcy substancji smolistych, które wciągamy do płuc wraz z dymem tytoniowym. Składnikiem od którego uzależniony jest palacz jest głównie nikotyna. E-papieros jest więc doskonałą alternatywą, gdyż dzięki swojej budowie i systemowi filtracji wprowadza do organizmu znacznie mniej substancji szkodliwych. Wiele badań potwierdza tą drastycznie niższą szkodliwość w porównaniu z innymi wyrobami tytoniowymi. Może to być również dobra metoda całkowitego pozbycia się nałogu.

Korzyści z palenia e-papierosów odniosą także pacjenci z chorobami układu krążenia. Ze względu na swój stosunkowo krótki okres istnienia na rynku – brak jednak badań, które określałyby wpływ stosowania e-papierosów w dłuższej perspektywie. Wiele badań i komentarzy w tej kwestii wypływają z subiektywnych opinii lekarzy, co dodatkowo komplikuje sprawę. Wszyscy badacze podkreślają natomiast zgodnie, że w porównaniu do papierosów tradycyjnych są one znacznie mniej szkodliwe, ale tylko wtedy, gdy używają ich palacze, chcąc zerwać z nałogiem.

Liquid zawarty w e-papierosie jest odparowywany w trakcie jego palenia. Zawiera nikotynę, wodę, glikol propylenowy lub glicerynę, a także od kilku do kilkunastu substancji zapachowo-smakowych z atestami, które dopuszczają te substancje do ogólnego stosowania. Z tego śladowe ilości z nich są szkodliwe. W tradycyjnym papierosie jest ich o wiele więcej, a jeszcze dłuższa byłaby lista chorób, które powodują. Jedną z najbardziej groźnych substancji, zawartych w dymie papierosowym jest np. tlenek węgla, który powoduje przemianę hemoglobiny w karboksyhemoglobinę, utrudniając tym samym proces oddychania i funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Dodatkowym atutem palenia e-papierosów jest fakt, że nie stanowi to zagrożenia dla osób, znajdujących się w naszym otoczeniu. Regularne wdychane chociażby delikatnej „smużki” dymu może być dla biernego palacza nawet bardziej szkodliwe niż dla osoby palącej czynnie.

Czym jest to spowodowane? Niższa temperatura spalania – niż w czasie zaciągania się papierosem – powoduje, że w pobocznym strumieniu dymu tytoniowego jest 35 razy więcej dwutlenku węgla i 4 razy więcej nikotyny niż w dymie wydychanym przez osobę palącą.

Troska o zdrowie innych – szczególnie osób nam bliskich – jest równie ważna co o nasze własne. Są to główne powody dla których warto rzucić palenie, bądź zamienić tradycyjne papierosy na liquidy.