E-papierosy

Fakt, że palenie papierosów jest szkodliwe jest kwestią niepodważalną. Dym tytoniowy zawiera ponad 4 000 związków chemicznych, w tym ponad 40 znanych czynników rakotwórczych oraz szereg środków toksycznych. Podczas palenia nie jesteśmy narażeni jedynie na nowotwór płuc, ale także na całą gamę innych powikłań, a wśród nich np. rozedmę płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, chorobę niedokrwienną serca, zawał mięśnia sercowego, miażdżycę zarostową kończyn dolnych, nadciśnienie tętnicze czy tętniaka aorty.

Regały metalowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Palenie tytoniu odbija się również znacznie na naszym wyglądzie, gwarantujemy sobie szybsze starzenie skóry, próchnicę i żółknięcie zębów oraz niedobór wszelkich mikroelementów, mających wpływ na nasze włosy, cerę i paznokcie. Czy jest jakaś alternatywa dla palaczy, którzy nie wyobrażają sobie rzucenia uporczywego nałogu?

Jedną z nich może okazać się e-papieros, którego szkodliwość – choć nadal istniejąca – jest znacznie niższa. Może być to zatem dobry pomysł na pierwszy krok w stronę całkowitego wyeliminowania palenia tytoniu. Czym są e-papierosy?

E-papierosy to urządzenie inhalacyjne, zasilane akumulatorem, które daje podobne wrażenie jak podczas palenia tradycyjnych papierosów. Z tą jednak różnicą, że e-papieros powoduje zamianę roztworu inhalacyjnego na aerozol. Dzięki temu użytkownik nie wdychać dymu tytoniowego wraz z całym szkodliwym arsenałem substancji. Jest to więc lepsze rozwiązanie i znacznie zdrowsze, choć dla nałogowego palacza taki pomysł może nie być wystarczająco satysfakcjonujący. Dostarcza on bowiem o wiele mniej nikotyny, której organizm będzie się stale domagał. Nikotyna nie jest jednak aż tak szkodliwą substancją jak powszechnie się uważa. Jej działanie i poziom szkodliwości porównać można do kofeiny. Jest to jednak substancja najbardziej uzależniająca i to właśnie ona sprawia, że odczuwamy potrzebę sięgnięcia po papierosa.

Roztwór inhalacyjny to potocznie zwany e-liquid i składa się zazwyczaj z glikolu propylenowego, gliceryny, aromatów oraz nikotyny w różnym stężeniu, zazwyczaj wynosi ono od 0% do 3,6%.

E-papierosy podlegają wielu obostrzeniom prawnym. Ogólnopolska kampania antypapierosowa, której wynikiem są obecnie np. nadruki zniechęcających do palenia zdjęć na opakowaniu, dotknęła również rynek e-papierosowy. Zgodnie z ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. e-papierosy mogą kupić wyłącznie osoby pełnoletnie oraz zakazane jest ich używanie w miejscach publicznych. Zabroniona została także reklama tych urządzeń oraz sprzedaż internetowa większości akcesoriów. Wprowadzono także istotne ograniczenia w sprzedaży stacjonarnej. Przykładowo od czasu wprowadzenia ustawy – wkłady do e-papierosów nie mogą przekraczać pojemności 10 ml.